Grupy Krav Maga Junior to zajęcia samoobrony i treningu ogólnorozwojowego skierowanego do dzieci od 8 do 11 lat oraz młodzieży od  12 do 14 lat. Krav Maga Junior czyli samoobrona dla dzieci jest to program mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa osobistego wg specjalnych programów szkoleniowych wśród najmłodszych.

Krav maga dla dzieci pomaga w bezpieczny sposób zwiększać sprawność fizyczną, uczyć się dyscypliny, samokontroli i nabierać większej pewności siebie. System szkolenia, metody treningowe oraz program dostosowany jest do charakteru grupy oraz do możliwości ćwiczących. Biorąc pod uwagę coraz większą ilość agresji wśród dzieci  i młodzieży akcent stawiany jest na naukę umiejętności, technik oraz zachowań, które pomagają odpowiednio reagować w sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia. W Izraelu (skąd pochodzi system Krav Maga), aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa wśród  dzieci Krav Maga jest częścią szkolnego programu edukacyjnego.

Sam trening samoobrony dla dzieci prowadzony jest w formie zabawowej tak aby najmniejsi chętnie uczyli się nowych zagadnień i łatwiej przyswajały procedury bezpieczeństwa. Jeśli chcesz aby Twoje dziecko umiało rozpoznać oraz wiedziało jak się zachować w sytuacjach zagrożenia te zajęcia są odpowiednie dla niego.

Co pół roku umiejętności nabyte na treningach są sprawdzane na organizowanych przez nas egzaminach na stopnie szkoleniowe. Zdobywanie nowych stopni jest dla dzieci celem który motywuje do skupienia na treningach.

Poza umiejętnościami z samoobrony dla dzieci duży nacisk na zajęciach stawiany jest na rozwój cech motorycznych aby poprawić ogólną sprawność fizyczną. Wiele ćwiczeń poświęconych jest poprawie siły, wytrzymałości, koordynacji ruchowej, gibkości, szybkości, zręczności. To cechy które przydają się dzieciom na całe życie budując ich formę i zamiłowanie do aktywnego trybu życia i dzięki temu lepszego stanu zdrowia.

Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj artykuł 

Aby zapisać się na zajęcia samoobrona dla dzieci należy zarejestrować się i zarezerwować miejsce na treningu w wybranej lokalizacji. Instrukcja krok po kroku jak tego dokonać znajduje się na www.kravmaga.mazowsze.pl/zapisy .

Grupy junior (8-14 lat) samoobrona dla dzieci

KRAV MAGA JUNIOR WARSZAWA URSUS
Szkoła Podstawowa nr 14, ul. Sosnkowskiego 10
wtorek, czwartek 18:30-19:30
KRAV MAGA JUNIOR PRUSZKÓW
Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Topolowa 10
poniedziałek, środa 17:30-18:30
KRAV MAGA JUNIOR BŁONIE
Factory Fit and Fight Club Błonie, ul.Poniatowskiego 31
poniedziałek, piątek 17:00-18:00
 

SAMOOBRONA DLA DZIECI - KRAV MAGA JUNIOR

Back to Top