WARSZAWA

Sekcja Krav Maga Warszawa Centrum/Śródmieście

Liceum nr XVII ul. Elektoralna 5/7 

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 20:00-21:15 20:00-21:15

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

Sekcja Krav Maga Warszawa Ursus

SP 14, ul. Sosnkowskiego 10, Sala „Pod Balonem” (po prawej stronie od głównego wejścia do szkoły)

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 18:30-20:00 18:30-20:00

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

Sekcja Krav Maga Warszawa Wola

ZSI ul. Deotymy 37

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 20:00-21:30 –  20:00-21:30

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

 

Ośrodek szkolenia

Krav Maga Warszawa

w postaci Grupy KMM zaprasza do skorzystania z wyjątkowej możliwości treningowej w zakresie samoobrony i realnej walki wręcz. Nasze sekcje Krav Maga w Warszawie mieszą się w 4 dzielnicach: Śródmieście, Wola, Włochy, Ursus. Jedna, miesięczna składka uprawnia do treningów we wszystkich tych lokalizacjach co daje niespotykaną dotąd możliwość trenowania z dużą częstotliwością co ostatecznie przeradza się w szybki progres treningowy.

Wszystkie grupy rozpoczynają od nauki podstawowych technik, taktyk i poprawy kondycji fizycznej:

-poruszanie się

-obrony przed uderzeniami, kopnięciami i chwytami

-nauka wyprowadzania ataków wszystkimi częściami ciała

-unikanie, deeskalacja, ewakuacja z niebezpiecznego miejsca

-podstawowe rzuty, kontrole, duszenia, dźwignie

-podstawy walki w parterze

-obrony przed kijem, nożem oraz krótką bronią palną

-taktyka działań przeciwko agresywnej grupie

Więcej na temat specyfiki treningu krav maga przeczytasz w tym artykule na naszym blogu

Na czym polega specyfika treningu krav maga?

Po zapoznaniu się z grupą podstawowych technik osoby z grup Krav Maga Warszawa mogą kontynuować naukę w grupie regularnej(kontynuującej), która stawia sobie za cel pogłębienie wcześniej poznanych umiejętności, łączenie ze sobą różnych płaszczyzn walki, umiejętność realizowania zadanego planu walki.

Dla osób regularnie uczęszczających na zajęcia i gotowych na pogłębianie swojego warsztatu przygotowaliśmy liczne szkolenia specjalistyczne pod wspólną nazwą Krav Edge:

-Shooter- trzypoziomowe szkolenie strzeleckie prowadzone we współpracy z operatorami jednostek specjalnych. Obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące posługiwania się pistoletem. Od nauki poprawnego załadowania magazynka po poruszanie się z bronią i oddawanie strzałów do ruchomego celu.

-Bus Fight- środowiskowy trening mający na celu adaptację pewnych standardowych technik do warunków panujących w środkach masowego transportu i związane z tym wyzwania.

-CQB- środowiskowy trening samoobrony i walki w warunkach ograniczonej przestrzeni

-Bar Fight- środowiskowy trening zachowań i umiejętności wykorzystania przestrzeni walki w barze/dyskotece/restauracji

-Car Defense- najważniejsze techniki i taktyki samoobrony/walki w odniesieniu do środowiska pojazdu

-Ground Tech.-zbiór najskuteczniejszych technik walki w płaszczyźnie parterowej. Przejścia, ucieczki z zagrożonych pozycji, techniki kończące.

Realizujemy pełny program szkoleniowy izraelskiego systemu walki wręcz i samoobrony krav maga. Działalność treningową wykonujemy nieprzerwanie od 2009 roku. Szkolimy cywilów, prywatne firmy i służby mundurowe. Organizujemy szereg specjalistycznych szkoleń, wyjazdy na obozy treningowe oraz kwalifikacje na stopnie szkoleniowe. Dzięki skupieniu na jakości wykonywanej pracy staliśmy się największą w regionie i jedną z największych w Polsce szkół samoobrony i walki.

Regularne treningi w Grupie KMM to zdaniem wielu najlepsza szkoła samoobrony w Warszawie– skupiają się na nauce skutecznych technik i metod obrony przed napastnikiem uderzającym, kopiącym, uzbrojonym w ostry przedmiot lub kij, jak również nauce walki na ziemi i działaniom obronnym przeciwko grupie agresorów. Trening odbywa się w przyjaznej atmosferze, nastawionej na przyswojenie wiedzy i umiejętności. Dokładamy wszelkich starań, aby instrukcje były na najwyższym możliwym poziomie i jednocześnie wymagamy zaangażowania w wykonywane ćwiczenia.

Pracujemy w oparciu o ustalony, jawny plan szkoleniowy, który jest podstawą wymagań egzaminacyjnych. Regularnie organizujemy tematyczne szkolenia specjalne prowadzone przez najlepszych specjalistów z kraju-z zakresu obrony i walki nożem, bezpiecznego poruszania się w środkach masowego transportu, strzelania obronnego, walki parterowej, treningu siłowo-kondycyjnego oraz wielu innych. Na życzenie opracowujemy szkolenia dopasowane do specyficznych potrzeb danego klienta.

Podejmując wyzwanie treningu w naszej grupie zyskujesz jedyną w swoim rodzaju możliwość zbudowania unikatowych umiejętności, poprawy bezpieczeństwa osobistego oraz godnej podziwu formy fizycznej.

Wszystkie treningi w sekcjach Krav Maga Warszawa dostosowane są do możliwości członków grupy, często stosowany jest podział na podgrupy w zależności od stażu i stopnia. Zajęcia prowadzone są zgodnie z najnowocześniejszymi trendami w zakresie treningu technicznego, mentalnego oraz siłowo-kondycyjnego.

Każdy półroczny cykl treningów kończy się zarówno tygodniowym obozem treningowym jak i egzaminem technicznym(wymagania są jawne, prezentowane na stronie Grupy KMM).

Jeżeli szukasz kompetentnego ośrodka Krav Maga Warszawa z dużą ilością lokalizacji, treningów, ofertą dedykowanych szkoleń specjalnych, przyjazną atmosferą oraz wyjątkową kadrą trenerską to zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Ze względu na częste pytania dotyczące tego jak wygląda trening krav maga poniżej prezentujemy relacje z regularnych treningów:

7.11.2016 Trening krav maga Warszawa Śródmieście:

Tego dnia na warsztat zostały wzięte najbardziej podstawowe techniki Krav Maga. Skupiliśmy się głównie na ciosach prostych, oraz podstawowej obronie jakimi są zbicia, a także szybkie, krótkie kopnięcie w strefę kroku piszczelem.

Grupa ustawiła się w dwuszeregu. Kolejno odlicz i zaczynamy rozgrzewkę. Ponieważ zabieramy się za podstawowe techniki, rozgrzewka była ogólnorozwojowa. Trucht dookoła sali przodem, tyłem, biegnąc tyłem wyprowadzamy ciosy proste i patrzymy się raz przez lewy bark, raz przez prawy bark. Następnie wysoko unosimy kolana, piety do zewnątrz, pięty do środka, piety uderzają o pośladki, oraz pięty z tyłu po krzyżu razem z ramionami. Po podniesieniu temperatury dogrzewamy wszystkie stawy. Dodajemy elementy siłowe typu pompki i przysiady.

Pod koniec rozgrzewki grupa formuje szereg się pod ścianą sali. Mają za zadanie odnaleźć się w poruszającym się tłumie. Każda osoba miała za zadanie zaatakować pojedynczym ciosem prostym jak największą liczbę osób, dodatkowo każdy musiał użyć zbicia, aby móc się obronić.

Chwila przerwy na łyk wody. Grupa dobiera się w pary i zaczynamy na przemiennie pracę.

Student miał utrzymać pozycję pompki na dwóch kostkach bliżej kciuka. W ten sposób uczymy się poprawnie formować pięść, usztywniać nadgarstka. W rezultacie poprawnie wykonywać cios prosty, który tak naprawdę jest składową wielu drobnych elementów. Po przygotowaniu pięści i uświadomieniu sobie jak prawidłowo układać nadgarstek student wykonuje na ręce partnera 10 poprawnych uderzeń.

Gdy już opanowane zostało wyprowadzanie ciosu prostego, przechodzimy do obrony. Partner miał za zadanie zaatakować głowę pojedynczym ciosem prostym lewym bądź prawym lub serią uderzeń naprzemiennie. Druga osoba używając otwartej dłoni wykonywała zbicie, czyli przekierowanie ciosu do boku.

Dalej wprowadzamy element zaskoczenia i stresu. Student miał za zadanie gwałtownie popchnąć partnera i uderzyć w głowę używając jedynie ciosów prostych. Bardzo częsta sytuacja jeśli chodzi o ulicę. W momencie popchnięcia należy niezwłocznie unieść otwarte ręce do gardy i cofając się wykonywać zbicia.

To samo ćwiczenie wykonujemy popychając partnera z przodu, z tyłu, oraz z boku. Więc należy odwrócić się do agresora i nie dać się trafić.

Kolejny etap to wprowadzenie jeszcze większego elementu zaskoczenia poprzez zamknięcie oczu. Takie działanie powoduje, że zaczynamy się mocniej stresować ponieważ nie widzimy agresora i nie wiemy kiedy nadejdzie atak, z której strony i w jakiej konfiguracji ciosów prostych. Bardzo rozwojowe ćwiczenie, ponieważ na ulicy również często bywa, że zostajemy zaatakowani z zaskoczenia, np. w ciemnej klatce schodowej.

Samo zbicie nie ratuje nas z opresji. Dlatego wcześniej studenci przećwiczyli szybkie, krótkie kopnięcie piszczelem w strefę kroku. Ponieważ nie wszyscy posiadali suspensory, pary kopały się nawzajem w wewnętrzną stronę uda. Po kopnięciu wyprowadzamy serie ciosów prostych, aby skutecznie zatrzymać agresora w działaniu.

Dalej połowa grupy była rozsypana po sali, każdy miał stać w miejscu i mieć zamknięte oczy w pozycji biernej. Druga połowa grupy miała za zadanie krążyć wokół pozostałych i na sygnał trenera zaatakować dowolną osobę. Czasem się zdarzało, że dwie osoby zaatakowały tą samą osobę. To było nieprzewidywalne i każdy student również musiał sobie z tym poradzić.

Reasumując, został przetrenowany pewien scenariusz gdzie możemy zostać wpierw popchnięci, a następnie zaatakowani pod różnymi kątami w nieoczekiwanym momencie. Naszą obroną było zbijanie ciosów prostych, połączonych z kopnięciem w strefę kroku, wraz z serią ataków na szczękę agresora.

Koniec treningu to lekki sparing na 30% mocy, aby pobawić się techniką i dobrze ją przyswoić. Następnie ćwiczenia siłowo kondycyjne i standardowo rozciąganie.

Grupa ustawia się w jednej linii, ogłoszenia oraz tradycyjny ukłon.

kmm_warszawa

Back to Top