Krav Maga to w przetłumaczeniu na język polski „walka wręcz” i odnosi się do systemu walki wręcz stworzonego przez Imiego Lichtenfelda na potrzeby IDF(Israeli Defense Forces-izraelskie siły zbrojne). To co pierwotnie było zbiorem technik zarezerwowanym dla służb bezpieczeństwa w toku ewolucji przybrało również formę cywilną i w tej postaci rozprzestrzeniło się po świecie stając się jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym i kompletnym systemem samoobrony i walki o podłożu taktycznym.

Aktualnie Krav Maga to nowoczesny, praktyczny czerpiący z wielu źródeł (judo, boks, zapasy, ju-jitsu i inne) system samoobrony i walki wręcz. Jako, że granica między tymi dwoma pojęciami jest bardzo płynna potrzebne jest wieloaspektowe podejście do sprawy umożliwiające jednostce w wyniku treningu umiejętność przetrwania niezależnie od kształtu, charakteru i przebiegu starcia. Niemniej jednak istota systemu leży w czymś więcej niż tylko połączeniu ze sobą technik obron, uderzeń, kopnięć oraz rzutów. Sednem jest umiejętność połączenia w ramach każdej jednostki treningowej najistotniejszych technik, taktyk, metod budowania odporności psychicznej oraz kwestii siłowo-kondycyjnych.

Szczególnie ważne jest zrozumienie, że Krav Maga nie jest sportem, a treningi, mimo iż zawierają elementy walk zadaniowych i sparingów nie dążą do rywalizacji między adeptami, a do rozwoju poprzez wzajemną pomoc, szacunek i partnerstwo. W ramach treningów uczy się przewidywania i unikania sytuacji zagrożenia, działania pod wpływem stresu z zachowaniem sprawności i przytomności umysłu. Selekcja technik ćwiczonych w ramach systemu bierze się z założenia, że pod wpływem zaskoczenia i stresu spowodowanego nagłą koniecznością walki najlepiej działają proste, dobrze wyćwiczone techniki. Metoda treningowa Krav Maga uczy natychmiastowej reakcji w sytuacji zagrożenia przy użyciu własnego ciała oraz przedmiotów codziennego użytku. Charakterystycznymi elementami Krav Maga są zdecydowane działanie, ciągłość ataków. W skład podstawowej grupy technik wchodzą uderzenia dłonią, łokciami, kolanami, niskie kopnięcia, rzuty, techniki parterowe, obrona przed oraz wykorzystanie broni białej i palnej.

Prostota i skuteczność Krav Maga oraz realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie spowodowały rosnącą popularność tego systemu, który stał się wiodącym nurtem szkoleniowym w wielu jednostkach wojskowych, służb bezpieczeństwa i porządku publicznego na świecie.

Grupa Treningowa Krav Maga Mazowsze prowadzi treningi sztuki walki w Warszawie i okolicznych miejscowościach, jest niezależną firmą szkoleniową nie pozostającą pod presją żadnej organizacji co daje wolność wyboru w zakresie współpracy z najlepszymi specjalistami ds. samoobrony, walki wręcz, bezpieczeństwa osobistego, strzelectwa obronnego itp.

Naszą kadrę tworzą wysoko wykwalifikowani instruktorzy, mający za sobą całe lata treningu, jednak nie spoczywający na laurach, a stale ćwiczący i podnoszący swój warsztat. Jeko nieliczni w Warszawie uczymy Krav Maga w pełnej, dynamicznej i realnej formie zorientowanej na trening przetrwania i walki ulicznej. Nie tracimy czasu na trening technik, które nie mają przełożenia na realne zastosowanie.

Naszym celem jest propagowanie Krav Maga jako pełnego, skutecznego systemu samoobrony i walki nastawionego na niesportowe zastosowanie. Dbamy o to, żeby treningi były dokładnie przemyślane, jednak nie próbujemy zastąpić treningu walki wykładem.

Treningi w Krav Maga Mazowsze to:

-możliwość odbywania regularnych treningów pod okiem doświadczonych, certyfikowanych instruktorów stale podnoszących swoje kwalifikacje
-możliwość rozwoju, pogłębiania wiedzy i umiejętności poprzez udział w seminariach, szkoleniach, zjazdach i obozach zarówno na szczeblu lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym
-regularne egzaminy na stopnie szkoleniowe

Nasze wieloaspektowe podejście do kwestii samoobrony, walki wręcz i bezpieczeństwa osobistego wyraża się w przekazywaniu:

-technik walki i obrony w różnych dystansach i płaszczyznach, na każdym poziomie zaawansowania

-umiejętności atakowania wszystkimi częściami ciała

-nauka obrony przeciwko niebezpiecznym narzędziom typu nóż, pałka

-nauka taktyki walki w kontekście zagrożenia przed kilkoma agresorami

-realistyczne scenariusze treningowe

-nauka umiejętności wczesnego rozpoznania zagrożenia, prewencji, deeskalacji

-nauka umiejętności posługiwania się bronią białą i palną

-trening siłowo-kondycyjny w oparciu o najskuteczniejsze metody i narzędzia treningowe

 

Prowadzimy treningi Krav Maga w Warszawie i okolicach. Przyjdź i przekonaj się, że warto!

W chwili obecnej nasza grupa treningowa Krav Maga Mazowsze prowadzi regularne zajęcia w następujących lokalizacjach:

Grupy dorosłych:

Grupy Krav Maga Mazowsze:
-sekcja Krav Maga Warszawa Wola
sekcja Krav Maga Warszawa Ursus
sekcja Krav Maga Warszawa Ochota
sekcja Krav Maga Warszawa Ursynów
sekcja Krav Maga Warszawa Centrum
sekcja Krav Maga Pruszków
sekcja Krav Maga Piastów
sekcja Krav Maga Grodzisk Mazowiecki
sekcja Krav Maga Błonie
sekcja Krav Maga Brwinów
sekcja Krav Maga Żyrardów
sekcja Krav Maga Skierniewice
sekcja Krav Maga Ożarów Mazowiecki
sekcja Krav Maga Piaseczno
-sekcja Krav Maga Łowicz
-sekcja Krav Maga Sochaczew
-sekcja Krav Maga Nadarzyn

Grupy junior:
-sekcja Krav Maga junior Błonie
-sekcja Krav Maga junior Pruszków
-sekcja Krav Maga junior Warszawa Ursus

krav maga mazowsze 

Back to Top